Uygulamalı Programların Tanıtımları Gerçekleştirildi

25 Mart 2024 Pazartesi

Salim Dursunoğlu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Teknik Bilimler MYO bünyesinde bulunan Aşçılık, Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programları ile ilgili program tanıtımları gerçekleştirildi. 
Aşçılık programı ile ilgili olarak; akademisyenlerden Öğr. Gör. Servet TEKER ile Öğr. Gör. Resul EROL öğrencilere öncelikle uygulamalı mutfak atölyesini gezdirdiler, akabinde ise derslerin işlenişi ve mezun olduklarında hangi iş imkanlarına sahip olacakları hakkında bilgiler verdiler.
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği Programı ile ilgili olarak; akademisyenlerden Öğr. Gör. Raziye Filiz AKKUŞ öğrencilere sağlık sisteminin önemi, programdan mezun olan kişilerin istihdam açısından avantajları konuları hakkında bilgiler verdi.
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı ile ilgili olarak; akademisyenlerden Öğr. Gör. Sevda TAŞTEKİN ile Öğr.Gör. Nevcihan TERZİ düzenlenen program tanıtımında öğrencilere dersler ve içerikleri hakkında kısa bilgilendirme yaptılar. Sonrasında öğrencilerin mezun olduklarındaki iş imkanları anlatıldı. Misafir öğrencilere son olarak cilt bakımı ve saç atölyeleri gezdirilerek uygulamalı derslerin nasıl işlendiği konusunda bilgi aktardılar. 
Programı sonunda öğrencilerden gelen sorular cevaplandırıldı ve gerçekleştirilen tanıtım sona erdi.